SCS & YORK CHILLERS
 
HAVA SOĞUTMALI CHILLER
  .   Hava Soğutmalı Değişken Hızlı Tahrikli Vidalı Chiller ile yıllık enerji maliyetlerinizi yarı yarıya azaltabilirsiniz. Bu değişken hızlı soğutucu,enerji                    tüketimini azaltırken ve gürültü seviyelerini önemli ölçüde azaltırken üstün performans sağlar.
 • Yıllık enerji maliyetlerini% 50'ye kadar düşürün - Tasarım ve tasarım dışı koşullarda en düşük kW / ton için standart değişken hızlı sürücü ile enerji tüketimini akıllıca azaltın.

 • Her açıdan sürdürülebilirliği artırın - Enerji tüketiminin düşürülmesi, elektrik santralinden gelen dolaylı sera gazı emisyonlarının azaltılması ve soğutucunun% 15'e kadar azaltılması doğrudan emisyonları azaltır.

 • 16 dBA gürültü azaltma ile ses seviyesini azaltın - Değişken hızlı tasarım, tasarım dışı koşullarda ses seviyelerini önemli ölçüde azaltır; tasarım koşulları için çeşitli ses zayıflatma seçenekleri mevcuttur.

 • Plastik enjeksiyon makinalari, Metal enjeksiyon makinaları, Ekstürler, Boru, Kablo vs. sistemleri, kaplama banyoları, şoklama sistemleri (Terlik Sanayisi), ayakkabi taban sanayisi, kapalı devre klima sistemleri (Otel, Hastane vs.), kapalı devre sanayi tesisleri (Fabrika vs.) matbaa sanayi, pastorize sanayi, tekstil ve iplik sanayi, ilaç sanayi. az yer kaplayan kompakt tasarım.

 • Otomatik rotasyon özelliği ile gerek duyulmadığı durumlarda tek kompresör tam yükte ise iki kompresör beraber çalışarak soğutma ihtiyacı karşılanmaktadır, böylelikle büyük ölçüde enerji tasarrufu yaparak hem çevre hemde üretici dostu bir cihazdır.

 

 • KOMPRESÖR :

      Cihazlarımızda hermetik tip, yarı hermetik ve vidalı kompresörler kullanılmaktadir. Karter ısıtıcı ve koruyucu rölelere sahiptirler. Gaz sistemi titreşim alıcılar ile kırılmaya karşı muhafazalıdır. Sessiz ve emniyetli olarak uzun seneler hizmet verirler.

 

 • SOĞUTMA ELEMANLARI:

      Sistemin emniyetini ve düzenli çalışmasını sağlar. Bunlar expension valf, digital termostat, alçak-yüksek basınç presostadı, manometre, vana, kurutucu filtre (Drier) gibi elemanlardır.

 

 • KONDERSER :

      Bakır boru alüminyum kanatlıdır. Seszsiz çalışan aksiyal fanları vasıtası ile freon gazının sıvılaşmasını sağlayarak evoparatörü besler.

 

 • EVAPORATÖR :

      Eşanjör freon gazının buharlaşmasını sağlayarak su sıcaklığını istenilen değerde tutar.

 

 • ELEKTRİK TABLOSU :

      Cihaz üzerine yerleştirilmiştir. Sistemin tam otomatik ve emniyetli olarak çalışmasını sağlar. Kontaktör, termik sigorta, ana şalter, sinyal lambaları gibi kumanda ve elemanları ile donatılmıştır.

 

 • SU TANKI :

Suyun depolandığı tanktır. İthal malı kauçuk ile izole edilerek çevre ile ısı alış-verişi önlenmiştir.

 

CİHAZLAR : 6 kW ile 1750 Kw Arası
SU SOĞUTMALI CHILLER
  .  Tesisiniz ister okul, hastane, yüksek bina veya veri merkezi olsun, YORK Santrifüj Su Soğutucu cihazımız benzersiz ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Johnson Controls olarak, bu su soğutmalı santrifüj soğutucuyu gerçek performansta en üst seviyeye çıkarmak ve en düşük toplam sahip olma maliyeti, önde gelen sürdürülebilir soğutucu tasarımı ve benzeri görülmemiş bir dizi yenilik gibi özel bir avantaj kombinasyonu sunmak için tasarladık.
 • Su soğutmalı chiller, kondanseri su ile soğuyan cihazlardır. Su soğutmalı chillerlerde kule fanları vardır. Kondanser ünitesindeki borunun içinde ısınmış olan gazın sıcaklığını alan su, kulede soğur. Enjeksiyon ve şişirme makinaları kalıpları ve hidrolik yağı, ekstruderlar, sıcak formlama kalıpları, perdah makinaları, silindir merdaneler, metal işleme tezgahları ve muhtelif soğutma uygulamaları için idealdir. Kompakt dizayn, yüksek performans ve küçük hacmi ile dar alanlarda kolayca uygulanır.
      Kolay kuruluma elverişli, çalıştırılmaya hazır soğutucu akışkan şarj edilmiş paket tipi soğuk su üreticisidir.
 
 • KOMPRESÖR :
      Tek sistemde 1 kompresörden 4 kompresöre kadar kombine çalışma özelliğine sahiptir. Cihazlarımızda kapasiteye uygun olarak scroll tip veya yarı hermetik tip soğutma kompresörleri kullanılır. Kompresörler arıza hallerinde yine kendi bakım atölyemizde onarılmaktadır.
 
 • KONDERSER :
      Ünitelerde kullanılan su soğutmalı kondenserler bakır borulu ve integlar fin kanatlı tiptir.
 
 • EVAPORATÖR :
     (Çiller), Shell & Tube chillerler, demir boru içinde U firkete bakır boru demeti olarak imal edilmiştir. Boru demetinin sökülebilir olması evaporatör içinin rahatlıkla temizlenebilmesine imkan verir. Düzenli bakım neticesinde cihaz ömrü uzar.
 
 • MİCROPROSÖR :
      Cihazlarda bulunan mikroişlemci cihazın çalışma sıcaklıklarından, üzerinde bulunan pompanın çalışma süresine, çalışma ve durma sıralamasından arıza uyarılarına kadar tüm hareketleri takip özelliğine sahiptir.
 
 • DEVRE ELEMANLARI :
Soğutma sisteminin güvenle çalışmasını sağlamak üzere cihaz üzerinde; drayer-filtre, gözetleme camı, expansiyon valf, solenoid valf, kombine prosestat, su akış kontrol valfi, soğutma valfleri su ve hava tahliye valfleri bulunur.
 
CİHAZLAR : 25Kw ile 10500 Kw Arası.

          SCS Copyright 2012 / 2020  Her Hakkı Saklıdır

 

      http://www.scscooling.comhttp://www.scschillers.com 

 

                        http://www.scssogutma.com

 

                           info@scssogutma.com

               

 • Facebook App simgesi
 • Twitter App Simge
 • LinkedIn App Simge
 • Instagram Sosyal Simge