top of page

PYF Serisi (6,1 kW-33,7kW)

 

 PYF FANCOİL SERİSİ TEMEL ÖZELLİKLERİ

-Çok büyük miktarda alan soğutulması gerekiyorsa soğutma kaynağı olarak suyu kullanmak en akılcı çözümdür.

 

-Farklı bir noktada bulunan ısı merkezinde soğutulan veya ısıtılan su boru tesisatları yardımı ile istenilen yere kolayca gönderilir.

 

-Su bünyesine aldığı ısı enerjisini rahatlıkla ortama deşarj edebilir. Fan-coil cihazları ısı enerjisinin iç ortama aktarılması için tasarlanmış ünitelerdir.

Boru tesisatı ile fan-coil cihazına gönderilen kalori yüklü yüklü su cihazın içinde bulunan serpantinden geçirilir. Serpantin ısı ile yüklenir yüzeye toplanmış ısı yükü bir fan yardımı ile cebri olarak mekana nakledilir.

-Yüksek basınçlı fan coil cihazları hava kanalı bağlantısı ile daha homojen bir iklimlendirme sağlamaktadır.

 

-Büyük ölçekli tüm kamu ve özel sektör binalarında iklimlendirme ünitesi olarak kullanılmaktadır. Mağazalar sinema ve tiyatro salonları showroom  adliye binaları derslikler ve buna benzer alanlarda kullanılmaktadır.

-Geniş yelpaze aralığı sayesinde en küçük mekanların yanı sıra daha büyük yerlerde de sıklıkla kullanılmaktadır. İki veya dört borulu alternatifli olmaları aynı anda ısıtma veya soğutma yapılabilmektedir.

-Fan coil cihazları kasetli yer tipi yüksek statik basınçlı ve orta statik basınçlı olarak üç değişik modelde üretilmektedir.

-Kasetli yer tipi fan coil cihazları 2,2 kW ile 7,1 kW kapasite aralığında altı farklı kapasitede,

 -Orta statik basınçlı fan coil cihazları 2,2 kW ile 7,1 kW kapasite aralığında altı farklı kapasitede,

 -Yüksek statik basınçlı fan coil cihazları 7,1 kW ile 28 kW kapasite aralığında yedi farklı kapasitede üretilmektedir.

-Tüm fan coil cihazları galvaniz alaşımlı saclar kullanılarak imal edilmektedir. Isıtıcı ve soğutucu bataryalar bakır borulu ve alüminyum kanatlıdır.

-Tüm fan coil cihazlarında direk tahrikli öne eğik sık kanatlı radyal fanlar kullanılmaktadır. Radyal fanlar standart olarak 3 hızlı olarak kullanılmaktadır.

fancoil
FACOOİL RESİM
GENEL ÖZELLİK
KABLO KESİTİ
bottom of page